Wednesday, July 9, 2014

Імперія зла все ще загрожує Україні і колишнім поневоленим народам
Незважаючи на те, що Радянський Союз – або імперія зла як покійний президент Рейган правильно назвав його - розвалився, небезпека від Москви для сусідних держав не зменшилася. Насправді, загроза, яку вони зустрічають сьогодні зі сторони Росії є настільки небезпечною, як це було під час формування Антибольшевицького Блоку Народів, Тижня Поневолених Народів та Світової Антикомуністичної Ліги.
Антибoльшевицький Блок Народів (АБН) був створений як координуючий центр для визволення поневолених народів Радянської Російської імперії під час Другої Світової Війни. Ідеологічні засади АБН були заложені під час таємної конференції представників неросійських народів, яка відбулася 21-22 листопада 1943 року в районі Житомира, Україна, з ініціативою Організації Українських Націоналістів(б), на якій платформа спільної революційної боротьба проти російського комунізму і поневолення була сформульована. Мета ABN було розчленування Радянського Союзу на національні держави – іншими словами, де-колонізація СРСР.
Серед країн-учасниць протягом різних періодів часу були українці, вірмени, болгари, білоруси, козаки, хорвати, чехи, естонці, грузини, угорці, латиші, литовці, словаки, туркменістани, в’єтнамці і кубинці. Інші, такі як поляки, були споріднені прихильники.
Ярослав Стецько, близький друг Степана Бандери, очолював АБН аж до своєї смерті в 1986 році. Девіз ABN був «Свободу народам; Свобода людині”. Його відділи існували в багатьох країнах аж до 1996 року, коли після розпаду Радянського Союзу, АБН був розвязаний.
Сполучені Штати взяли на себе активну мету підтримувати стремління до незалежності поневолених народів, прийнявши на державаному рівні Проголошення про Тиждень Поневолених Народів. У 1959 Президент Дуайт Ейзенгауер підписав закон 86-90, який зообовязав наступних президентів підписати подібні прокламації кожен рік, у тому числі і Президента Барака Обаму. Цього року зміст проголошення має особливе значення в наслідок російської інвазії України.
Українці та інші полонені народи також сприяли формуванню Всесвітньої Антикомуністичної Ліги, яка в даний час існує, як Всесвітня Ліги за Свободу і Демократію.
Це коротке резюме історії показує, що народи близько Росія завжди переживали російське ярмо, поневолення, знущання, катування і боролися внутрішньо і на зовні, щоб визволитися від ланцюгів Росії. Їхні лідери протягом багатьох десятиліть зверталися до США та інших держав за допомогою проти російської агресії. Від збройного конфлікту Другої Світової Війни та післявоєнних років, до національно-інтелектуального відродження 1960-х і 1970- років, до Гельсінського руху і далі, поневолені народи прагнули всевічно віддалитися від Росії: свобода, незалежність, Європейський союз і НАТО були їх цілі.
З огляду сьогоднішної російсьої інвазії України і приєднання Криму, що нагадують події більш жорстоких епох розвитку людства, вимоги колишніх поневолених народів про захист НАТО стали голоснішими. У випадку України, членство в ЄС є кроком у правильному напрямку, але навіть цього не достатньо.
Розташування військ, літаків і військових кораблів НАТО в Східній Європі посилає сильний сигнал підтримки для колишніх поневолених народів і є попередженням для Росії. Але необхідно застосовувати більш єдиний глобальний тиску на Росію для того, щоб вона вивела своїх кровожадних терористів з України і врятувати Східну Європу від навалу Москви.
Сподіваюся, що лідери США, ЄС і НАТО не повторюватимуть їхню сумну відмову допомогти Східній Європі в 1940-х, 1950-х і 1960-х роках, а навпаки продовжуватимуть бути дійсним останнім оплотом свободи і демократії для колишніх поневолених народів.


No comments:

Post a Comment